Kasteel Montfoort heeft Ries Verburgt aangesteld als nieuwe chef-kok. Met de komst van Verburgt gaat het kasteel vanaf 8 januari 2026 na een lange tijd weer open als à la carte restaurant.
Verburgt was van 2004 tot 2020 eigenaar en chef van Restaurant De Schans, dat werd bekroond met een Bib Gourmand. Voor 2004 werkte Ries ook als chef in de keuken van Kasteel Montfoort, onder drie verschillende eigenaren.
Hij is blij met zijn terugkomst: “Toen ik onlangs in de krant las dat er een nieuwe eigenaar was, bedacht ik dat ik mijn culinaire carrière wil afsluiten op deze voor mij vertrouwde plek. We gaan alles weer ambachtelijk maken, met alleen maar verse producten.” Eigenaar Robin van der Straten vult aan: “Je kunt ons restaurant zien als de gezelligste woonkamer van Montfoort, waar je geweldig kunt eten. Dat gevoel willen we er graag inbrengen: ambachtelijke kwaliteit in gemoedelijke sfeer.”
Ter introductie nodigt Kasteel Montfoort haar gasten uit om vanaf de opening tot eind januari te genieten van een welkomstmenu, met onder meer een drieluik van tonijn, de beroemde ri(e)sotto van bospaddestoelen en een heerlijk surf en turf gerecht. Rond de kerstdagen gaat het restaurant alvast enkele dagen open. Ook dan zal Verburgt achter het fornuis staan om de gasten culinair te laten genieten.
Blijf op de hoogte!
Wil jij op de hoogte gehouden worden van het laatste restaurantnieuws en twee keer per week de digitale nieuwsbrief van De RestaurantKrant ontvangen? Schrijf je dan hier in voor de nieuwsbrief.