Dit sterrenrestaurant is de winnaar van wijn-spijswedstrijd 'Knoopjelos Jubileum Proef'

Auteur: Redactie De RestaurantKrant
Awards Gastronomie 21 oktober 2026
Dit sterrenrestaurant is de winnaar van wijn-spijswedstrijd 'Knoopjelos Jubileum Proef' Beelden van de winnaar

Van 8 tot 15 oktober werd de jubileum-editie van de Knoopjelos Proef georganiseerd. Een wijn-spijswedstrijd voor toprestaurants, ter ere van het feit dat exact 25 jaar geleden recensiewebsite Knoopjelos werd opgericht. Met een nostalgische touch was soufflé tot culinair thema verkozen.

Aan de tien deelnemers, verdeeld over zes provincies, de taak om dit een zo goed en creatief mogelijke invulling te geven en daarnaast een naadloos passende wijn te selecteren.

Ervaren chefs tegen jong talent

Ervaren chefs namen het op tegen jeugdig talent en een gezonde dosis eerzucht én drang naar perfectie brachten het niveau naar ongekende hoogte. De winnaar werd uiteindelijk een restaurant dat toch al een unieke reputatie heeft, want het restaurant is inmiddels 55 jaar onafgebroken bekroond met een Michelinster: De Kromme Dissel in Heelsum.

Het team van Tobias Quik, Tonny Berentsen en Ronnie Brouwer presenteerde een nagenoeg perfecte combinatie van vijg, paradijszaad en appelaceto, waarbij de Vin de Constance ‘22 uit Zuid-Afrika zorgde voor wijn-spijs van absolute buitencategorie.

Op 2e plaats, met een eveneens zeldzaam goede soufflébereiding, nog een Gelderse zaak, namelijk Restaurant Lime van chef Ysbrandt Wermenbol in Malden. Het podium werd gecompleteerd door Zout & Citroen uit het Brabantse Oosterhout.

Soufflé en wijn combinaties van de top 3

Ludiek maar uitdagend

Alle restaurants verdienen veel dank voor hun tomeloze inzet, gedrevenheid en geïnvesteerde tijd. De energie was inspirerend, de creativiteit indrukwekkend. De waardering bleek gelukkig wederzijds. Chefs lieten zonder uitzondering weten dat een ludieke maar uitdagende kookwedstrijd juist nu hard nodig is in culinair Nederland, ten behoeve van ontwikkeling van talent en onderlinge verbinding.

Vandaar dat de organisatie achter deze Knoopjelos Proef via social media al de belofte deed dat in 2027 meer challenges gepland staan. De thema’s worden de komende maanden bekend gemaakt.

De volledige deelnemerslijst bestond uit:

Altijd bij met De RestaurantKrant

Wil jij twee keer per week het laatste restaurantnieuws, trends, praktijkinzichten en de nieuwste interviews en achtergrondverhalen ontvangen? Schrijf je in en blijf scherp op wat er speelt in de branche.

Overig nieuws