Leon Mazairac (chef van Karel V) en Jent van Cappelle (souschef) lanceren deze maand een nieuw culinair product: Vette Jus, een jus met de volle smaak van een klassieke jus de veau, maar volledig plantaardig. Vette Jus staat voor compromisloze smaak, ambacht en veelzijdigheid.
Leon Mazairac en Jent van Cappelle, twee in Koksijde geschoolde chefs die samen verantwoordelijk waren voor de Michelinster van Grand Hotel Karel V in Utrecht, ontwikkelden het recept oorspronkelijk voor de vegetarische gerechten op hun menukaart.
Vanaf nu delen zij deze jus graag met andere chefs, professionele koks en hobbykoks. Met Vette Jus presenteren zij een rijke, ouderwetse jus die direct uit het pak te gebruiken is, maar ook dient als perfecte basis voor sauzen, soepen en ragouts.
“We hebben het Vette Jus genoemd, omdat het gewoon vet lekker is”, aldus Leon Mazairac. “Vet is het niet. Het beetje vet dat erin zit komt puur uit de groenten zelf. De jus heeft een diepe, volle smaak met veel umami. Het smaakprofiel doet niet onder voor dat van een traditionele vleesjus, en is heel breed inzetbaar ” vervolgt hij.
Ambacht en smaak voorop
Vette Jus wordt gemaakt van zorgvuldig geselecteerde verse groenten van hoge kwaliteit. Deze worden diep geroosterd om maximale smaak te ontwikkelen en vervolgens langzaam ingekookt met kruiden en specerijen tot een gladde, krachtige jus. De focus ligt nadrukkelijk op smaak en kwaliteit, niet op prijs. Dat het product duurzaam en plantaardig is, is een logisch gevolg van het vakmanschap, geen doel op zich.
Op vette-jus.nl delen de chefs inspirerende recepten en laten zij zien hoe met Vette Jus eenvoudig gerechten van restaurantkwaliteit te maken zijn.
Beeldmateriaal aangeleverd door: PitchPR - Credits: Ivo Geskus
Blijf op de hoogte!
Wil jij op de hoogte gehouden worden van het laatste restaurantnieuws en twee keer per week de digitale nieuwsbrief van De RestaurantKrant ontvangen? Schrijf je dan hier in voor de nieuwsbrief.