'Toptent' Amiral failliet

08-07-2010

‘Toptent’ Amiral is failliet. Het restaurant was vorig jaar de Apeldoornse deelnemer aan het tv-programma Mijn Tent is Top van Herman den Blijker. De rechter heeft er nu de stekker uitgetrokken. De druiven zijn uitermate zuur voor Josua en Lianne Oechies. “Anderhalf jaar hebben we keihard gewerkt met als resultaat een prachtige zaak! We stopten onze hele ziel en zaligheid erin en genoten van elke dag, elk moment, elke gast, elk nieuw gerecht, en het ontdekken van een spannende wijn”, laat het Zwolse stel op de website van Amiral weten. Nu het faillissement is uitgesproken, is niet alleen het restaurant terziele, maar zijn ze ook persoonlijk de klos. Ze hadden hun bedrijf ondergebracht in een vennootschap onder firma. In zo’n geval zijn de vennoten zelf ook failliet.

Droom in duigen
Afgelopen zaterdag waren de deuren voor het laatst geopend aan de Van Kinsbergenstraat. Maandag werd het faillissement uitgesproken. Wat is er misgegaan? “Eigenlijk niet eens zo heel veel”, constateert curator mr. Rob Klein. “Het was voor Josua een droom om een restaurant te beginnen en hij kreeg die kans binnen het programma Mijn Tent is Top. Vervolgens is hij er blind ingevlogen en heeft hij een duur restaurant gerealiseerd. Een probleem waarmee hij vervolgens werd geconfronteerd is dat hij het programma niet heeft gewonnen”, zegt Klein. “De formule was dat de financiering voor de twee tot tweeënhalf ton om het restaurant op te zetten werd geregeld. Won je het programma, dan werd dat je kwijtgescholden. Anders moest je gewoon rente en aflossing betalen.” Tegenover de lasten moeten ook inkomsten staan. In het begin, toen de camera’s volop snorden in de toptent-in-wording, zat het restaurant lekker vol. “Toen het programma werd uitgezonden werkten er dan ook zeventien mensen”, zegt de curator. Toen de serie uitzendingen afgelopen was, liep het aantal klanten echter terug. “Ze slaagden er niet in om de tent vol te krijgen”, aldus Klein. “Van die zeventien mensen die ze destijds inzetten, waren er op het eind nog vijf over, van wie twee een nul-urencontract hadden.” De curator zegt de medewerkers ontslag aan.

Volop enthousiasme en ambitie
Aan enthousiasme en ambitie ontbrak het niet, zegt de curator. Zo werkten ze mee aan een lentelunch op het Marktplein en onlangs nog aan een preuvenement op de Eglantier. Voor komende maandag hadden ze een kookclinic gepland en voor 15 juli onbeperkt mosselen eten. “Ze hebben van alles geprobeerd om de omzet omhoog te krijgen,” zegt Klein, “maar wat hun een beetje opbrak was dat ze aan het programma het imago hadden overgehouden dat ze duur waren. Terwijl dat helemaal niet zo was ten opzichte van vergelijkbare restaurants. Nadat ze rond Sinterklaas nog een goede periode kenden, hadden ze door het weer een slechte Kerst, gevolgd door de altijd slechte maanden januari en februari. Na een korte opleving in maart was het daarna opnieuw slecht. Ze hadden het misschien kunnen redden tot na de zomer, maar ze kwamen in een spagaat: ze wilden wel een kwaliteitsniveau houden, maar zouden moeten snijden in de kosten. Ze hebben toen gezegd: tot hier en niet verder.”

Zonde
De curator vindt het ‘zonde, want het is een prachtig restaurant’. Hij hoopt dat het pand aan de Van Kinsbergenstraat na de afwikkeling van het faillissement zijn restaurantfunctie zal kunnen houden. Vorige week hebben de restauranthouders overigens nog dinerbonnen verkocht, zo meldt een lezer van de Stentor, die deze week wilde reserveren maar er niet meer met zijn 180 euro aan bonnen terecht kon. De curator beaamt dat dit zuur is. Dat geldt eveneens voor relaties die vorige week nog zaken aan Amiral hebben geleverd.

Eline Dragt

De RestaurantKrant,

Stuur door...

Share |

© Uitgeverij PS: bv. Alle rechten voorbehouden.

Nieuws

Meer weten?